Akné, zmatnění a zklidnění

Akné se může objevit v jakémkoli věku. Pomůžeme vám zvítězit nad pupínky díky pravidelné péči o aknózní pleť za pomoci čistících produktů, sér a krémů.

#ShowMore#

 

Jak bojovat proti akné: Nejlepší kosmetika na akné

Výzkumy ukázaly, že s akné se v nějaké formě setkalo 90 % světové populace a podle Americké dermatologické akademie jím trpí až 50 milionů Američanů. Přestože je vznik pupínků často dáván do souvislosti s dospívajícími, kdy je akné způsobeno hormonálními změnami a mastnou pletí, toto zánětlivé kožní onemocnění se často projevuje i v dospělosti. Jakou nejlepší kosmetiku na akné použít, aby byla pleť opět dokonale čistá a sjednocená? Vyberte si ze široké nabídky produktů na problematickou pleť tu pravou čisticí kúru, exfoliační peeling, intenzivní tonikum, krém na akné či pleťovou masku proti akné.

 

Péče o pleť s akné: Základem je čištění pleti

Akné vzniká z různých důvodů. Tím hlavním je nadměrná produkce mazových žláz. Maz se usazuje v pórech a společně s odumřelou kůží a dalšími nečistotami vytváří příznivé prostředí pro bakterie. Ucpaný pór následně vyvolává zánětlivou reakci a vzniká zarudnutí, otok a hnisavé ložisko. Stěžejní zbraní v boji proti akné jsou proto čistící produkty, které pokožku důkladně zbaví nečistot i nadbytečné mastnoty. Je však důležité, aby pokožku současně nevysušovaly, protože pak by byla šupinatá a dehydratovaná. Můžete vyzkoušet například jemný a zklidňující čistící gel proti akné s obsahem kyseliny salicylové.

Ideální je provést dvoufázové čištění pleti – takzvaný double cleansing. Po základním umytí čistícím gelem se definitivně zbavte nečistot za pomoci čistícího krému na obličej.

 

Micelární čistící péče, pleťová voda, tonikum na akné

K dočištění pleti slouží také tonikum na akné, pleťová voda, anebo micelární čistící péče, která v jednom kroku odstraňuje nečistoty i make-up a funguje tak jako alternativa pleťového tonika a odličovače. Micely podobně jako magnet přitahují nečistoty a mastnotu a čistí tím pleť bez nadměrného vysušování, proto jsou ideální pro suchou nebo citlivou pokožku.

 

Chemický peeling na akné

Hloubkového vyčištění pokožky lze dosáhnout také díky chemickému peelingu na akné. Opět však sáhněte po produktu, který pokožku nevysuší, ale naopak jí dodá hydrataci, jako například bezoplachový exfoliační peeling s kyselinou hyaluronovou.

 

Cílená péče: Koncentrované sérum na akné a lokální gel proti nedokonalostem

Jednou z nejúčinnějších látek při boji s problematickou mastnější pletí, akné a zanesenými póry je kyselina salicylová. Patří k beta-hydroxylovým kyselinám (BHA) a dokáže pleť dezinfikovat, zklidnit a stahovat póry. Zároveň snižuje tvorbu kožního mazu a má exfoliační účinky. Naleznete ji proto v koncentrované formě i v sérech proti akné, které se nanášejí po důkladném vyčištění pleti a před aplikací krému.

V případě výskytu pupínku naneste přímo na postižená místa lokální gel proti nedokonalostem s kyselinou salicylovou. Aplikuje se na vyčištěnou pokožku v tenké vrstvě zprvu jednou denně, pokud se pokožka nadměrně nevysušuje nebo neodlupuje, lze navýšit intenzitu až na třikrát denně. 

 

Krém proti akné

Je pouhým mýtem, že pleťový krém není vhodný pro mastnou pokožku nebo že podporuje tvorbu akné. Důležité je však volit lehký nekomedogenní přípravek, který neucpává póry a obsahuje látky, které regulují nadměrnou tvorbu kožního mazu (např. niacinamid), mají antibakteriální a protizánětlivé účinky, které urychlují hojení pupínků a nedokonalostí pleti (např. koloidní stříbro) a exfoliují pokožku (např. kyselina salicylová).

Vyzkoušejte…

  • Pro ranní rutinu: Hydratační krém na akné, který chrání před znečištěním a vnějšími vlivy a poskytuje pleti nezbytnou dávku hydratace a každodenní ochrany.
  • Pro večerní rutinu: Noční krém na akné s retinolem, který urychluje exfoliaci a podporuje buněčnou obnovu pokožky. Cíleně působí proti nedokonalostem, aniž by pleť nadměrně vysušoval.

 

Maska na obličej proti akné

Dopřejte své pleti hloubkový detox za pomoci zklidňující masky na obličej proti akné. Bentonitový jíl minimalizuje póry a jemně odstraňuje nečistoty, mastnotu a odumřelé kožní buňky, čímž detoxikuje a zjemňuje mastnou pleť se sklony k nedokonalostem. Extrakt z vrbovky zklidňuje a cílí na bakterie způsobující akné a probiotika lactobacillus ferment jsou potravou pro „dobré bakterie“. Díky podpoře zdravého mikrobiomu udržíte i zdravou rovnováhu pokožky.