Regenerace a výživa pleti

Krása pleti spočívá v péči a výživě, kterou jí poskytujeme. Poradíme vám s výběrem výživného krému, masky či pleťové mlhy pro regeneraci vaší pokožky.

#ShowMore#

 

Regenerace a výživa pleti

Pokožka je neustále vystavována vnějším vlivům, jako jsou slunce, vítr, mráz a znečištěné ovzduší. Tyto faktory mohou pleť vysušovat, podráždit a oslabovat. Proto je důležité dbát na regeneraci a výživu pleti, aby si zachovala zdravý a mladistvý vzhled.

 

Výživný krém na suchou pleť

Suchá pleť mívá narušený přirozený lipidový film, který ji chrání před vysušením. Vhodný je pro ni výživný krém na suchou pleť s obsahem hydratačních a zjemňujících látek, jako je kyselina hyaluronová, bambucké máslo, oleje či skvalan, který se přirozeně nachází v pokožce a lze jej získat z olivového oleje. Hydratuje a pomáhá viditelně snižovat vzhled jemných vrásek. Účinně se vstřebává do pokožky, dodává jí hydrataci a současně vyživuje povrchové buňky.

 

Výživný krém pro zralou pleť 60+

Zub času se podepisuje na kvalitě pleti, která je s přibývajícími roky tenčí a méně elastická. Vhodný je pro ni výživný krém pro zralou pleť s obsahem aktivních látek, jež podporují produkci kolagenu a elastinu – například retinol. Účinnou složkou jsou také peptidy stimulující buněčnou obnovu či acyl-glutathion, který chrání a vyplňuje slabou pokožku a tím pomáhá snižovat vzhled hlubokých vrásek a rýh.

 

Výživné zimní pleťové krémy

Zimní období bývá pro pleť náročné kvůli suchému a chladnému počasí, proto je během těchto měsíců pokožka náchylnější k vysušování a podráždění. Výživný zimní pleťový krém by měl být hutnější a obsahovat hydratační složky, jako je například kyselina hyaluronová. Důležité také je, aby krém vytvářel ochrannou bariéru a tím chránil pleť před mrazem a větrem. Obnovovat lipidovou vrstvu a vyživovat dehydratovanou pleť pomáhají například omega 6 ceramidy. Silné reparační účinky má koloidní zlato.

 

Výživný noční krém

Spánek je ideální příležitostí, kdy se může pleť regenerovat a obnovovat svou krásu. Dopřejte si proto přes noc dostatek odpočinku a nezapomeňte do večerní beauty rutiny zařadit výživný noční krém s obsahem aktivních látek, které pleť hloubkově vyživují a hydratují. Vyzkoušejte například noční krém s retinolem pro obnovu pleti, který podporuje noční regenerační proces pokožky a zároveň poskytuje intenzivní hydrataci.

 

Výživná maska na obličej

Noční péči můžete obohatit také výživnou maskou na obličej. Vyzkoušejte například sametově bohatou bezoplachovou masku na obličej s vitaminem C a niacinamidem, která se přes noc vstřebává do pleti a pleť je rozjasněná, sjednocená a zářivá.

 

Pleťová mlha s revitalizačním účinkem

Než se uložíte ke spánku, hýčkejte svou pokožku posledním krokem večerní rutiny v podobě pleťové mlhy s revitalizačním účinkem, která intenzivně hydratuje, tonizuje a zlepšuje pevnost pleti. Omorovicza queen of hungary mist obsahuje protizánětlivý kanabidiol, který pokožku zklidňuje a stimuluje buněčnou obnovu, zatímco kyselina hyaluronová dodává hydrataci. Stačí po aplikaci nočního krému zavřít oči a mlhu rozprášit přes obličej, krk a dekolt.

 

Výživný krém na ruce

Kromě pleti nezapomínejte také na pokožku rukou, která trpí zejména v zimních měsících, kdy je vystavována mrazům a přechodům ze zimy do tepla. Účinnou složkou, která intenzivně hydratuje a vyživuje, je bambucké máslo bohaté na vitaminy A, E a F. Výživný krém na ruce by měl také podporovat ochranou kožní bariéru. Například fosfolipidy zastávají klíčovou funkci v zachování hydratace pokožky. Zároveň ji chrání před vysoušením způsobeným vnějšími vlivy.

 

Výživa pleti zevnitř: Výživové doplňky na pleť

Je jistě přínosné vyživovat pokožku za pomoci vhodných kosmetických produktů, ale nezapomínejte na to, že je důležitá i výživa pleti zevnitř. Kromě vyváženého jídelníčku s důrazem na protizánětlivou stravu můžete vyzkoušet také výživové doplňky na pleť obsahující antioxidanty, jež chrání pokožku před volnými radikály.