Čistění pleti a tonika

Čistící balzám na pleť, čistící gel na obličej, čistící emulze a pleťové tonikum vám pomohou s každodenním odstraňováním nečistot. Poradíme vám s výběrem.

#ShowMore#

 

Čištění pleti

Čištění pleti je prvním krokem pleťové rutiny, který byste určitě neměli vynechávat, jestliže si chcete zachovat zdravou a krásnou pokožku. Večer je důležité odstranit zbytky make-upu, přebytečný maz i prach a další škodliviny z ovzduší. Nepodceňujte však ani ranní čištění, při němž se zbavíte nečistot, které se na pleti usadily přes noc, včetně zbytků přípravků z večerní péče.

Dokonalého vyčištění pleti dosáhnete metodou zvanou double cleansing, která zahrnuje dva kroky prostřednictvím dvou typů čistících produktů. Nejprve vyčistíte pleť balzámem nebo micelární vodou a poté nejlepším mycím přípravkem pro váš typ pleti. Na dočištění pak použijte tonikum.

 

Čistící balzám na pleť

Šetrné a zároveň důkladné mytí pleti zajišťuje čistící balzám na pleť, který odstraňuje i voděodolný make-up včetně očních líčidel a zároveň díky účinným látkám pokožku hydratuje a vyživuje, proto je vhodný i pro suchou a citlivou pleť. Stačí zahřát malé množství balzámu mezi konečky prstů, krouživými pohyby vmasírovat do pokožky a opláchnout teplou vodou.

 

Čistící gel na obličej

Odstranit nečistoty, přebytečnou mastnotu, odumřelé kožní buňky a další nečistoty pomáhá čistící gel na obličej, který se podobně jako balzám v malém množství rozetře v dlaních, jemně vmasíruje do vlhké pleti a následně opláchne. Volte gel vhodný pro váš typ pleti: čistící gel na smíšenou a mastnou pleť, na problematickou pleť, proti akné nebo čistící gel pro normální a suchou pleť.

 

Čistící emulze

Vyčistit všechny typy pleti dokáže čistící emulze, která jemně odstraňuje každodenní nečistoty a dodává pokožce zářivější vzhled. Emulze se opět nanáší na navlhčený obličej a vmasíruje se krouživými pohyby do pokožky. Následně obličej a krk opláchněte vodou. Pokud je čistící emulze obohacena o kyselinu salicylovou, funguje zároveň jako jemný chemický exfoliant, který odstraňuje odumřelé buňky na povrchu pokožky.

 

Čistící pleťová maska na obličej

Čistící pleťová maska na obličej je dalším produktem, který pomáhá udržet pleť zdravou a krásnou. Slouží pro hloubkové čištění a obvykle ji stačí aplikovat jednou či dvakrát týdně. Při nanášení se vyhněte oblasti očí a nechte působit dle návodu. Uvolníte tak ucpané póry a pomůžete je stáhnout, pleť detoxikujete a dle dalších účinných složek můžete bojovat i proti různým nedokonalostem pleti, anebo pokožku současně hydratovat a vyhlazovat. 

 

Co to je tonikum na pleť

Pokud toužíte po krásné a čisté pleti, jistě vás zajímá, co to je tonikum na pleť. Pleťová tonika pokožku čistí, zklidňují a udržují její přirozené pH. Jsou také výjimečná pro své hydratační účinky a schopnost regulovat nadměrnou tvorbu kožního mazu. Pomáhají pleť dočistit a zbavit ji veškerých zbylých nečistot.

 

Pleťové tonikum – použití

Již jsme si vysvětlili, k čemu slouží pleťové tonikum. Jak jej ale použít? Tonikum slouží pro dočištění pleti a k její přípravě pro následnou péči, aby byly účinky další použité kosmetiky co nejlepší. Tonikum se tedy aplikuje po vyčištění pleti, ale před použitím séra či krému. Nejprve pleťové tonikum naneste na vatový tampon a následně jemně otřete obličej.

 

Objevte nejlepší pleťové tonikum

Stejně jako u ostatních produktů, i v případě tonika zohledněte potřeby své pleti a vybírejte podle jejího typu. Jestliže máte problematickou pokožku se sklony k tvorbě pupínků, vsaďte na tonikum na akné, například s obsahem kyseliny salicylové. Pokud vás trápí vysušená pokožka s šupinkami, volte pleťové tonikum pro suchou a citlivou pleť s hydratačními složkami. Tonikum pro zralou pleť dokáže současně dodat pleti pevnost.