Vitamin C

Pokud vás trápí nejednotný tón pleti, pigmentové skvrny nebo tmavé kruhy pod očima, vsaďte na pleťové sérum, krém a další produkty s vitamínem C.

#ShowMore#

 

Vitamíny na pleť

Vitamíny jsou pro zdraví pleti důležité. Například vitamín E posiluje kožní bariéru a tím ji chrání před škodlivinami zvenčí a napomáhá hydrataci, vitamín B3 (niacinamid) působí protizánětlivě, zklidňuje a omlazuje, vitamín A (retinol) brání stárnutí atd. Vitamíny lze užívat nejen vnitřně prostřednictvím vhodné stravy či potravinových doplňků, ale dodat je můžete pleti i lokálně aplikací vhodných produktů, v nichž jsou vitamíny obsaženy.

 

Jak působí vitamín C na pleť

Také vitamín C neboli kyselina L-askorbová má své „superschopnosti“. Pleť rozjasňuje, bojuje proti diskoloracím a pigmentovým skvrnám, které vznikají působením slunečního záření, následkem přibývajících let nebo jako jizvy po akné. Zároveň vitamín C neutralizuje volné radikály, má antioxidační a protizánětlivé účinky. Pokožku tonizuje, sjednocuje její tón a přispívá k regeneraci.

 

Perricone MD vitamin C ester

Ačkoliv má vitamín C na pokožku mnohé pozitivní účinky, tradiční forma tohoto vitamínu má i své negativní vlastnosti. Je nestabilní, proto průměrná trvanlivost výrobků péče o pleť s vitamínem C je po otevření kratší než 6 měsíců. Zároveň může také pokožku podráždit.

Dr. Nicholas Perricone, zakladatel stejnojmenné značky, vytvořil proto novou a vylepšenou molekulu vitaminu C, která nabízí všechny výhody kyseliny L-askorbové (např. protizánětlivé, antioxidační, zpevňující a rozjasňující vlastnosti), bez rozpustnosti ve vodě a možnosti podráždění a nestability. Smícháním kyseliny L-askorbové a kyseliny palmitové vznikl patentovaný Perricone MD vitamin C ester, který se stal účinnou látkou v různých produktech od čistícího gelu přes séra, krémy, peelingy a další přípravky.

 

Pleťové sérum s vitamínem C

Vysoce stabilní formy vitamínu C, které nedráždí pokožku, lze nalézt i v produktech dalších kosmetických značek. Základem rutiny je sérum obsahující koncentrované účinné složky, které se aplikuje před nanesením krému.

Vyzkoušejte:

  • Omorovicza vitamin C serum: Lehké rozjasňující pleťové sérum s obsahem vysoce stabilního vitamínu C sjednocuje a rozjasňuje pleť. Současně také hydratuje díky obsahu kyseliny hyaluronové a obsahuje patentovaný Healing Concentrate™. Díky 3% koncentraci vitamínu C je sérum vhodné pro každodenní aplikaci.
  • Perricone MD vitamin C serum: Účinné sérum nabité antioxidanty, esterem vitamínu C a dvěma dalšími formami tohoto vitamínu v nejvyšší 20% koncentraci. Obsahuje také vysoce hydratující vitamín E a kyselinu ferulovou, redukující jemné linky, vrásky a tmavé skvrny.
  • Pestle and Mortar vitamin C serum: Koncentrované sérum obsahující 16 % vitamínu C a jeho derivátů, extrakt ze semene indického tamarindu a skvalan, má inovativní balení s mechanismem dvoufázového pumpování. Díky němu míchá vitamín C na vodní bázi s ultralehkým olejem.

 

Pleťový krém s vitamínem C

Pleťový krém s vitamínem C používejte po vyčištění pleti a aplikaci séra. Krém nanášejte jemnými krouživými pohyby na obličej, krk a dekolt. Účinky vitamínu C mohou podpořit i další látky, které také působí jako antioxidanty, například kurkuma (Lancer Booster s vitamínem C a kurkumou).

 

Stop tmavým kruhům pod očima: Vyzkoušejte oční krém s vitamínem C

Také pod očima se mohou tvořit nevzhledné tmavé kruhy, které vznikají nerovnoměrným rozložením pigmentu v kůži nebo zvýšenou produkcí melaninu. Jemný oční krém s vitamínem C dokáže citlivou oblast okolo očí rozjasnit, zpevnit a vyhladit.

 

Kosmetika s vitamínem C

Stabilní formu vitamínu C naleznete i v dalších kosmetických produktech, které dokáží vyčarovat zářivou a zregenerovanou pleť a viditelně zlepšit její tón. Jedná se například o: