Mastná a problematická pleť

Pokud vás trápí mastná pleť, která se leskne a má sklon k tvorbě akné, vyberte ty správné čistící produkty a skin care přípravky, jež regulují tvorbu mazu.

#ShowMore#

 

Mastná pleť: Příčiny

Příčinou mastné pleti je nadprodukce kožního mazu mazovými žlázami, na které se může podílet genetika, hormonální změny či nerovnováha, léky, nevhodná strava nebo dokonce stres. Pleť se leskne, často se objevují rozšířené póry, které se zanášejí kožním mazem, nečistotami i odumřelými buňkami a jsou pak viditelné. Následkem může být tvorba akné, černých teček a dalších nedokonalostí.

 

Jak na mastnou pleť

Kosmetika na mastnou pleť a na problematickou pleť by měla odstraňovat přebytečnou mastnotu, která je příčinou akné a nedokonalostí. Zároveň by však kosmetické produkty neměly pokožku nadměrně vysušovat, aby zůstala hydratovaná a vláčná. Vybírejte lehké nekomedogenní přípravky, jež pleť nezatěžují. Obvyklými účinnými látkami, které regulují produkci mazu, je kyselina salicylová či niacinamid.

 

Peeling pro mastnou pleť

Peeling urychluje buněčnou obnovu a pomáhá následným produktům, aby jejich účinné látky pronikaly hlouběji do pokožky. Volte peeling pro mastnou pleť, který obsahuje složky, jako je kyselina salicylová, kyselina glykolová či látky, které pomáhají redukovat přebytečný maz.

 

Čistící gel na mastnou a problematickou pleť

Čistící gel na mastnou a problematickou pleť je základem péče o tento typ pleti, jelikož zbavuje pokožku nečistot a přebytečného mazu.

Pleť čistěte poctivě každé ráno i večer. Můžete využít čisticí balzám, který odstraňuje make-up včetně voděodolné řasenky a zároveň pokožku hloubkově hydratuje. Pro dočištění využijte čistící gel či pěnu. Vyhněte se přitom dráždivým čisticím prostředkům, které mohou stimulovat produkci mazu.

 

Tonikum na mastnou pleť

Tonikum neboli toner pomáhá stahovat póry a regulovat mazové žlázy, proto je zvláště vhodné pro mastnou a problematickou pokožku. Současně reguluje pH pokožky, aby nedocházelo k nerovnováze a ke zvýšené produkci mazu. Používá se po čištění, kdy se přípravek nanese na vatový tamponek a aplikuje na pleť. Dále můžete pokračovat v rutině nanesením séra a krému. Tonikum na mastnou pleť často obsahuje kyselinu glykolovou nebo jiné alfa hydroxykyseliny (AHA).

 

Hydratační krém na mastnou pleť a na problematickou pleť

I problematická pleť potřebuje hydrataci, ale vyberte si lehčí hydratační krém na mastnou pleť, který nezanechává mastný film a neucpává póry. Složky jako kyselina salicylová a kyselina hyaluronová mohou pomoci udržet pleť hydratovanou a zároveň ji zklidnit, takže je hladší, bez přebytečné mastnoty, ucpaných pórů a nedokonalostí pleti.

 

Maska na mastnou pleť

Maska eliminuje tvorbu kožního mazu a uvolňuje ucpané póry, aby byla pleť dokonale čistá. Maska na mastnou pleť obsahuje látky, které exfoliují povrch pokožky (např. kyselina salicylová), regulují nadměrnou tvorbu mazu (niacinamid, glukonát měďnatý) a přitom působí protizánětlivě, čímž urychlují hojení pupínků (koloidní stříbro). Naneste přípravek v silnější vrstvě na obličej a krk, nechte působit dle doby uvedené na návodu (u některých produktů se nechává působit přes noc) a opláchněte.

 

Sérum na mastnou pleť

Koncentrované účinné látky v séru na mastnou pleť pomáhají regulovat produkci mazu a redukovat akné. Stačí aplikovat jen několik kapek na obličej a dekolt před nanesením hydratačního krému. Jemnou exfoliaci zajišťuje například kyselina mandlová či kyselina glukonová. Niacinamid vyrovnává produkci kožního mazu a pomáhá pleť čistit a současně redukovat rozšířené póry i bojovat s nedokonalostmi.

 

Podkladová báze pro mastnou pleť

Před nanesením make-upu aplikujte na pleť podkladovou bázi pro mastnou pleť, která minimalizuje lesk a redukuje přebytečnou mastnotu i zvětšené póry. Díky tomu potlačíte nedokonalosti, make-up déle vydrží a pleť bude vyhlazená a sametově jemná.

73 položek celkem
Nahoru
Další produkty