Hydratace a vyživení

Základem krásné a zdravé pleti je její hydratace a vyživení. Poradíme vám, jaký hydratační krém a hydratační sérum vybrat a jak pokožku vyživit.

#ShowMore#

 

Nejlepší hydratace pleti

Hydratace a vyživení jsou dva klíčové faktory pro zdravou a krásnou pleť. Hydratace pomáhá udržet pleť svěží a pružnou, zatímco vyživení jí dodává látky potřebné k její ochraně, posílení, zajišťuje správnou texturu, tón a pokožku rozzáří.

 

Hydratační emulze

Hydratovat pleť můžete za pomoci produktů, jako je hydratační krém nebo emulze. Hydratační emulze je lehká a rychle se vstřebává, proto je vhodná i pro mastnou nebo smíšenou pleť.

 

Hydratační krém na smíšenou pleť a na mastnou pleť

Hydratační krém by měl být zaměřen vždy pro konkrétní typ vaší pleti. Můžete se například setkávat s mýtem, že lidé s mastnou pletí nepotřebují hydratační produkty nebo že jim dokonce škodí. Ve skutečnosti ale i mastná pleť může být zároveň dehydratovaná. Použijte proto hydratační krém na mastnou pleť, který hydratuje, aniž by ucpával póry. Pokud máte smíšenou pleť, budete potřebovat hydratační krém na smíšenou pleť, který hydratuje a zároveň reguluje tvorbu mazu v mastných partiích.     

 

Hydratační krém proti vráskám a na citlivou pleť

Nedostatek hydratace způsobuje vznik vrásek, proto by na hydrataci neměly zapomínat zejména zralé ženy. Hydratační krém proti vráskám dodává pleti nejen potřebnou hydrataci, ale zároveň jakožto poslední produkt skin care rutiny pomáhá vytvořit bariéru, která uzamkne uvnitř vlhkost a aktivní látky obsažené v předešlých krocích péče. Pokud máte citlivou pokožku, vsaďte na hydratační krém na citlivou pleť.

 

Hydratační krém s kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová je účinnou látkou, která dodává pleti intenzivní hydrataci. Přirozeně se vyskytuje v lidském těle, ale po dvacátém roce začne ubývat. Pokožka proto ztrácí pevnost a pružnost a objevují se vrásky. Proto je důležité doplnit ji za pomoci séra a hydratačního krému s kyselinou hyaluronovou. Existují navíc různé molekulární hmotnosti – menší molekuly pronikají do hlubších vrstev kůže, zatímco větší zůstávají pod povrchem a posilují přirozenou ochrannou bariéru pokožky.

 

Hydratační oční krém

Protože je kůže v okolí očí velmi tenká a citlivá, a navíc oční okolí má méně mazových žláz než zbytek obličeje, jsou tyto partie náchylnější k vysušování více než jiné části tváře. Hydratační oční krém pomáhá udržet oční okolí hydratované a chráněné před předčasným stárnutím. Nanášejte jej ráno a večer kolem kontur očí a lehce vklepejte, dokud se přípravek plně nevstřebá.

 

Hydratační sérum na obličej

Neodmyslitelnou součástí skin care rutiny je také hydratační sérum, které se aplikuje na vyčištěnou pokožku před nanesením krému. Hydratační sérum na obličej obsahuje koncentrované účinné látky, které pomáhají udržet pleť svěží a pružnou. Stačí proto vmasírovat do pokožky obličeje a krku jen pár kapek.

 

Nejlepší vyživující krém na obličej a vyživující maska na obličej

Vyživující pleťový krém pomáhá dodávat pleti živiny, které potřebuje k regeneraci a obnově. Patří mezi ně vitamíny, minerály a antioxidanty. Jestliže chcete pokožce poskytnout extra porci výživy, dopřejte jí jednou týdně vyživující masku na obličej. Vyživující maska na pleť oživuje mdlou, dehydratovanou a stresem ovlivněnou pleť, vypíná pokožku a zlepšuje její strukturu.  

 

99 položek celkem
Nahoru
Další produkty