Pigmentové skvrny a tmavé kruhy

Hyperpigmentace způsobuje tmavé skvrny na pokožce, anebo nevzhledné „pytle“ pod očima. Poradíme vám, jaký krém či sérum vám pomůže tento problém vyřešit.

#ShowMore#

 

Co pomáhá na pigmentové skvrny

Melanin je přirozená pigmentace, která dodává pleti její tón. Nepravidelná produkce melaninu však způsobuje hyperpigmentaci, kdy jsou některá místa na pokožce tmavší než okolní pleť a vznikají nevzhledné skvrny. Příčinou mohou být hormonální změny, záněty či stárnutí, důležitým faktorem je také působení UV záření. Na pigmentové skvrny proto pomáhá, když budete svou pokožku chránit před sluncem. Rovněž co nejvíce omezte doteky rukou na obličeji, což může způsobit záněty a následný vznik tmavých skvrn. Navíc používejte účinnou kosmetiku, která bojuje proti hyperpigmentaci.

 

Olej na pigmentové skvrny

Abyste předešla hyperpigmentaci, je důležité každý den ráno nanést krém nebo olej se SPF ochranou, a to i v zamračených či deštivých dnech, a vyhýbat se přímému slunečnímu záření. Pokud chcete mít pokožku krásně bronzovou, a přitom se vyhnout škodlivému UV záření, vsaďte na samoopalovací pleťové sérum pro opálený vzhled.

 

Jak působí vitamin C na pleť

Existuje mnoho složek, které umí pomoci v boji s hyperpigmentací, avšak vitamin C se řadí mezi ty nejúčinnější. Minimalizuje riziko vzniku pigmentových skvrn a současně také zesvětluje ty, které se na pleti již nacházejí. Vyberte si proto pro svou pokožku tu nejlepší péči z naší široké nabídky produktů s obsahem vitaminu C, který pleť rozjasňuje a neutralizuje volné radikály.

Vyzkoušejte:

 

Chemický peeling na pigmentové skvrny

I přes prevenci se někdy tmavým skvrnám, změně barvy a nerovnoměrnému tónu pleti nevyhnete. Kromě používání kosmetických produktů proti pigmentovým skvrnám můžete vyzkoušet například chemický peeling na pigmentové skvrny, světelnou terapii či mikrodermabrazi. O nejvhodnější péči se poraďte se svým dermatologem.

 

Nejlepší krém na pigmentové skvrny v obličeji

Kromě vitaminu C můžete v krémech na pigmentové skvrny v obličeji najít i další účinné látky. Například kurkuma má silné antioxidační schopnosti, které chrání pokožku před vnějšími vlivy, jež mohou podpořit tvorbu nového pigmentu. Výskyt tmavých skvrn zmírňuje také alfa-arbutin získaný z rostliny medvědice lékařské. Nerovnoměrný tón pleti a hyperpigmentaci řeší i resorcinol získaný z kůry borovice, který současně poskytuje zvýšenou antioxidační ochranu.

 

Sérum na pigmentové skvrny

Pro vyšší účinek lze před nanesením krému aplikovat na obličej a dekolt také pár kapek séra na pigmentové skvrny. Účinnými složkami mohou být například mikrořasy, které korigují hyperpigmentaci a skvrny. Redukovat zabarvení, zarudnutí či tmavá místa na pleti dokáže také niacinamid (vitamin B3).

 

Krém na tmavé kruhy pod očima

Protože je pokožka citlivé oblasti kolem očí velmi jemná, a zvláště náchylná k poškození, mohou se zde zejména s přibývajícím věkem objevovat hnědé kruhy a povadlá kůže, které společně vytvářejí dojem „pytlů pod očima“. Hnědé zabarvení opět vzniká při nadprodukci nebo nerovnoměrném rozložení melaninu v kůži, proto je řešením rozjasňující krém na tmavé kruhy pod očima. Může opět obsahovat vitamin C, ale tmavé kruhy pod očima redukuje také vitamin K, proti otokům působí arnika a výtažky z okurky zase jemnou kůži kolem očí zklidňují a osvěžují.

 

Krém na pigmentové a stařecké skvrny na rukou

Pigmentové skvrny bývají často viditelné také na rukou, které jsou vystaveny nepříznivým vnějším vlivům a potřebují před nimi ochránit za pomoci antioxidantů obsažených v krému. Krém na pigmentové skvrny na rukou s vitaminem C a výtažkem z hrachu dokáže kromě ochrany navíc blokovat produkci melaninu a zesvětlit tmavé skvrny.