Jemné linky a vrásky

Vrásky a jemné linky jsou přirozenou součástí stárnutí. Poradíme vám, jaký krém, olej či sérum na vrásky vybrat, aby vaše pleť zůstala co nejdéle hladká.

#ShowMore#

 

Krém na první vrásky

S přibývajícím věkem se pleť stává tenčí a méně elastická, produkce kolagenu a elastinu se zpomaluje a objevují se první vrásky. Existují různé typy vrásek a některé mohou být patrné už před třicítkou. Přitom jim lze do jisté míry předejít – zdravým životním stylem, spaním na zádech, obličejovou jógou, používáním UV ochrany, ale i pravidelnou aplikací krému na první vrásky.

  • Elastické vrásky se zhoršují působením UV paprsků a špatným životním stylem.
  • Tlakové vrásky zase vznikají tlakem na určité partie obličeje, například ve spánku či častým podpíráním tváře nebo brady.
  • Mimické vrásky, někdy také označované jako dynamické vrásky anebo výrazové vrásky, má na svědomí pohyb svalů ve tváři.

 

Chraňte pokožku: Olej a krém proti vráskám pro ženy ve věku 25 let a 30 let

I když ve 25 a 30 letech je pokožka často ještě mladistvá a pružná, je důležité již v tomto věku začít s prevencí a jemné linky a vrásky zastavit dříve, než se začnou později prohlubovat. Abyste eliminovali elastické vrásky, používejte krém proti vráskám obsahující antioxidanty, které chrání proti volným radikálům. Mezi účinné antioxidanty patří například acyl-glutathion, který vyplňuje a chrání slabou pokožku. Antioxidační vlastnosti má třeba i kurkuma, před volnými radikály chrání také zkrášlující švestkový olej Le Prunier, jenž zároveň pleť hydratuje.

 

Mimické vrásky: Jak jim předcházet a jak je vyhladit

Mimické vrásky jsou způsobené opakovaným pohybem obličejových svalů. Patří mezi první vrásky, které se na tváři objeví. Často je můžete pozorovat již okolo 35. roku. Od mračení mohou vznikat mimické vrásky na čele či vráska mezi obočím, úsměv tvaruje mimické vrásky okolo úst nebo mimické vrásky kolem očí. Objevit se ale mohou i vrásky nad rty – často jimi trpí kuřačky. Redukovat mimické vrásky pomáhá například pleťový krém s vitaminem C, který stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu a poskytuje výbornou antioxidační ochranu. Účinnou prevencí je také pravidelná masáž obličeje a obličejová jóga.

 

Gravitační vrásky: Krém proti vráskám pro ženy ve věku 35 let a 40+

Vinou úbytku kolagenu a elastinu ztrácí pleť pevnost a kolem čtyřicítky se často začínají objevovat i gravitační vrásky způsobené povolováním kůže, kterou gravitace nemilosrdně stahuje směrem dolů. Už od 20. roku se produkce kolagenu snižuje o 1 % každý rok, proto pokožka ztrácí pevnost a ochabuje. Zároveň pleť ztrácí hydrataci. Krém proti vráskám pro ženy ve věku 35 let a 40+ by měl proto bojovat proti těmto neduhům. Například zpevňující hydratační krém Omorovicza Blue Diamond Supercream díky diamantovým peptidům bojuje proti buněčnému stresu a minimalizuje poškození buněčné DNA, sloučenina mědi a aminokyselin stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu a kyselina hyaluronová intenzivně hydratuje pleť a tím vyhlazuje jemné linky a vrásky.

 

Nejlepší krém proti vráskám: Denní krém a noční krém na vrásky

O pokožku je důležité pečovat ráno i večer. Ráno aplikujte denní krém na vrásky, který hydratuje, zlepšuje tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce a zároveň posiluje ochrannou bariéru pleti, aby byla chráněna před poškozením vyvolaným vnějšími negativními vlivy.

Večerní rutinu pak uzavřete nočním krémem na vrásky. Mezi nejúčinnější bojovníky proti vráskám patří retinol, který během noci obnovuje pleť. Stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu a tím vrásky vyhlazuje a vrací pleti pružnost. Zároveň podporuje exfoliaci a má pozitivní účinky na akné. Noční krém na vrásky s retinolem působí proti hlavním známkám stárnutí.

Doplnit jej můžete i nočním pleťovým olejem proti vráskám s retinoidním komplexem.

 

Citlivé oční okolí: Oční krém proti vráskám a oční sérum proti vráskám

Vějířky kolem očí jsou často prvními vráskami, které můžete na své tváři pozorovat. Nejtenčí pokožka na těle je namáhána mimikou a rychle se na ní podepisuje i úbytek kolagenu a dehydratace. Viditelně zpevnit a redukovat jemné linky a vrásky v očním okolí pomáhá oční sérum proti vráskám. Po ošetření sérem naneste liftingový oční krém proti vráskám, například Omorovicza Gold Eye Lift s koloidním zlatem, retinolem a vitaminem C.

65 položek celkem
Nahoru
Další produkty