Le Prunier

Švestky jsou považovány za superpotravinu, která má příznivý vliv na funkci srdce, pevnost kostí, hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje trávení a je součástí zdravého jídelníčku. Neméně blahodárně působí také na pleť, proto se přírodní švestkový olej stal základem produktů značky Le Prunier.

Název Le Prunier znamená francouzsky „švestka“ a odkazuje tak na klíčovou složku řady kosmetických produktů této značky. Za jejím vznikem stojí sestry Allison, Jacqueline a Elaine Taylor, které staví na tradici svých předků. Již v roce 1916 jejich pradědeček obdělával bohatou půdu v severní Kalifornii a položil tak základy pro čtyři generace rodinného zemědělství. Stěžejní plodinou se staly šťavnaté kalifornské švestky. Sestry v roce 2014 navázaly spolupráci se dvěma světově uznávanými kosmetickými laboratořemi, aby prověřily příznivé účinky oleje z tohoto ovoce na pokožku obličeje, rukou, vlasů i celého těla. O tři roky později založily ekologickou kosmetickou řadu Le Prunier.

#ShowMore#

Na vlně úspěchu

Po úspěchu v USA následovaly globální distribuční smlouvy ve Velké Británii, Evropě a Jižní Koreji a v roce 2020 zažil víceúčelový švestkový olej Plum Beauty Oil obrovský boom – ohromil 30 tisíc zájemců a vyprodal se po celém světě. Následně značka uvedla na trh ochranný krém Plumscreen SPF s patentovanou složkou Plum Superfruit Complex® a získala ocenění od Oprah a mnoha prestižních časopisů.

100% síla přírody pokožku obnovuje, rozjasňuje, hydratuje i chrání

Již od roku 1985 je rodinná farma Taylorových ekologická a pyšní se certifikátem „ekologické zemědělství“. Ručí tak za nejvyšší kvalitu surovin, protože švestky se pěstují, sklízí a lisují za studena přímo na farmě. Ručně vyrobený olej z patentované směsi švestek je vynikajícím zdrojem vyživujících vitamínů a antioxidantů. Má veganské složení, obsahuje účinné polyfenoly a omega mastné kyseliny 6 a 9, které pomáhají chránit pokožku před škodlivými volnými radikály, zatímco provitamín A a E podporují hojení. Pomáhá rozjasnit a obnovit pokožku a zároveň ji hydratuje, aby získala jemný a mladistvý vzhled. Olej je zcela čistý, bez přidaných esenciálních olejů, parabenů, sulfátů, parfemace a konzervačních látek. Jedinečná je jeho výrazná marcipánovo-mandlová vůně. 

Vhodný pro všechny typy pleti

Olej je bezpečný pro všechny typy pleti, dokonce i pro pleť s růžovkou nebo ekzémem, anebo pro pleť se sklonem k akné, protože je nekomodogenní, tedy neucpává póry. Je dermatologicky testovaný, klinicky schválený, hypoalergenní a testovaný na kožní reakce. Zároveň je však značka držitelem certifikátu PETA a výrobky nejsou nikdy testovány na zvířatech.

Udržitelnost hraje prim

Značka si zakládá na své udržitelnosti a výrobě v souladu s životním prostředím. Švestky jsou na ekologické farmě pěstovány bez herbicidů s přirozeným cyklem hnojení a šetrně je nakládáno i s přírodními zdroji. Funguje zde revoluční systém odpadních vod nazvaný BioFiltro, který využívá žížaly k úpravě zpracovatelské vody, výroba je poháněna výhradně solární energií, proto je uhlíkově neutrální. Olej je ze 100% upcyklovaných švestkových jader a také obaly výrobků jsou 100% recyklovatelné.