Péče o tělo

Hýčkejte pokožku těla a dopřejte jí hydrataci díky přípravkům, jako je tělové mléko, olej, krém či peeling. Vyberte si z široké škály voňavých produktů!

#ShowMore#

Sprchový gel

Kůže je největším lidským orgánem a hraje důležitou roli v ochraně před škodlivými vlivy okolního prostředí. Proto je důležité jí věnovat dostatečnou péči – a to nejen v oblasti obličeje, ale po celém těle. Každý den se můžete nechat hýčkat sprchovým gelem se smyslnou vůní, který dokáže z každé koupele či sprchování vytvořit relaxační zážitek. 

 

Luxusní tělová kosmetika

Kromě sprchového gelu můžete pokožku svého těla hýčkat i další luxusní tělovou kosmetikou, jako je tělové mléko, tělový krém či olej, které výrazně vyhlazují, hydratují a zpevňují pokožku celého těla, ale také tělový peeling, jenž odstraňuje suché a odumřelé kožní buňky. Přirozeně opálený vzhled pak zajišťují samoopalovací přípravky.

 

Hydratační tělový krém a hydratační tělové mléko – použití

Základním produktem v péči o tělo je tělové mléko, které hydratuje a zvláčňuje pokožku. Nanáší se na čistou a suchou kůži po sprše nebo koupeli. Jemnými pohyby jej vmasírujte do pokožky. Intenzivní hydratace můžete dosáhnout také použitím hutnějšího tělového krému, který díky účinným složkám kůži zklidní, zjemní a provoní. 

 

Nejlepší tělový olej

Tekutější konzistenci má tělový olej, který se po aplikaci rychle vstřebává a zanechává pokožku pružnou a vláčnou. Díky účinným látkám může mít i zpevňující efekt – například vitamin E zvyšuje produkci kolagenu a poskytuje antioxidační obranu proti volným radikálům, mandlový olej obnovuje vláčnost a pružnost, měsíčkový olej zklidňuje a hydratuje pokožku, olej z rýžových klíčků intenzivně vyživuje, koloidní stříbro má zase silné protizánětlivé a reparační účinky. Nejlepší tělový olej proto vybírejte podle potřeb vaší pokožky.

 

Tělový peeling

Tělový exfoliační krém pomáhá odstranit suché a odumřelé buňky a tím pokožku nejen vyhladit, ale také ji připravit na následnou péči v podobě tělového krému, oleje či mléka. Abyste udrželi svou pokožku hladkou a rozjasněnou, používejte tělový peeling pravidelně 1–2× týdně. Naneste jej na celé tělo krouživými pohyby a zaměřte se zejména na suché partie, jako jsou kolena, lokty či paty. Poté opláchněte vodou.

 

Samoopalovací krém, mléko, pěna, sprej a emulze

Jestliže si chcete uchovat opálený vzhled i mimo letní měsíce, vsaďte na přípravky v podobě samoopalovacího krému, samoopalovacího mléka, samoopalovací pěny, samoopalovacího spreje či samoopalovací emulze. Stačí (ideálně po exfoliaci) nanést malé množství přípravku rovnoměrně na pokožku obličeje a těla a vetřít do pokožky. Nezapomeňte si po aplikaci důkladně umýt ruce. Efektu přirozeného zdravého opálení můžete dosáhnout již přes noc.

 

Čistící a dezinfekční gel na ruce

Na výletě, na nákupech, cestou na pracovní schůzku, na dovolené… V situacích, kdy nemáte dostupnou tekoucí vodu a mýdlo na ruce, je nepostradatelným pomocníkem bezoplachový čistící a dezinfekční gel na ruce, který zbaví pokožku rukou nečistot, bakterií a mikrobů. Stačí nanést malé množství do dlaní a důkladně rozetřít, nezapomínejte ani na prostor mezi prsty a na zápěstí. Vybírejte však takový produkt, který nebude pokožku vysušovat, ale naopak obsahuje účinné látky, jež zajišťují hydrataci a zjemňující účinky

 

Nejlepší krém na ruce

Časté mytí rukou, přibývající roky, přechody z chladu do vyhřáté místnosti, mráz v zimních měsících, koupání v chlorované vodě v bazénu nebo slané vodě v moři, žhavé sluneční paprsky… To všechno neblaze působí na pokožku rukou a může způsobit jejich vysoušení. Používejte proto pravidelně krém na ruce. Kromě hydratace může pomoci i s dalšími potížemi – například krém na ruce na pigmentové skvrny bojuje s hyperpigmentací způsobenou stárnutím či následkem slunečního záření.