Rozšířené póry a černé tečky

Trápí vás rozšířené póry, které se ucpávají a následně vznikají nevzhledné černé tečky anebo různé nedokonalosti pleti? Vsaďte na nekomedogenní kosmetiku!

#ShowMore#

 

Jak vyhladit rozšířené póry

Rozšířené póry jsou přirozenou součástí pokožky. Nelze je odstranit, ale pokud vás trápí, můžete je pravidelnou a kvalitní péčí minimalizovat. Vybírejte proto produkty s kyselinou salicylovou či kyselinou glykolovou, které účinně pomáhají s péčí o mastnější pleť s viditelně zvětšenými póry.

Pokud bojujete s rozšířenými póry a černými tečkami, používejte pouze nekomedogenní produkty péče o pleť. To znamená, že výrobek neucpává póry. Když se póry ucpou, rozšíří se a následkem toho budou vypadat nápadněji. Nejčastěji se objevují rozšířené póry na nose, ale nezřídka se vyskytují také na tvářích a bradě.

 

Nekomedogenní kosmetika na rozšířené póry

Základním pilířem péče je důkladné čištění pleti dvakrát denně: ráno a večer. Používejte přitom jemný čistící prostředek, který pleť zbaví nečistot a mastnoty, ale zároveň ji nevysuší. Následuje pravidelný peeling, jenž zajišťuje odstranění odumřelých buněk a dále by vám v kosmetické taštičce nemělo chybět tonikum a pleťová voda, které pleť dočistí a zjemní. Následuje sérum s vysokou koncentrací účinných látek bojujících proti rozšířeným pórům a beauty rutinu uzavírá pleťový krém.

 

Jak na čistou pleť: Vsaďte na čistící balzám

Za rozšířené póry obvykle může zvýšená produkce kožního mazu, který se začne v pórech hromadit společně s odumřelými kožními buňkami a nečistotami. Čistá pleť je tedy alfou a omegou. Při mytí však nepoužívejte příliš horkou vodu, která pleť dráždí a může naopak póry zvětšovat. Voda by proto měla být pouze teplá a z obličeje ji otírejte jemně, abyste pokožku nepodráždili, což může způsobovat zánět a následně jsou pak póry nápadnější. Při čištění vsaďte na šetrný detoxikační čisticí balzám s obsahem maďarského slatinného bahna a oxidu zinečnatého, který snižuje velikost pórů a má přirozený protizánětlivý účinek.

 

Peeling na černé tečky a ucpané póry

Pro dokonale čistou pleť nezapomínejte také na exfoliaci: napomůžete odstranění odumřelých buněk z povrchu pleti, které póry ucpávají. Pravidelný peeling na černé tečky a ucpané póry aplikujte 1–2krát týdně, zároveň však vybírejte šetrný produkt, který pleť nedráždí.

 

Tonikum a pleťová voda na rozšířené póry

K dočištění pleti použijte tonikum na rozšířené póry, které napomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a „stahuje“ póry. Naneste jej ráno i večer na odličovací tampon a následně aplikujte na pleť. Po zaschnutí můžete pokračovat dalšími kroky vaší beauty rutiny. Vedle kyseliny salicylové, která napomáhá obnově kožních buněk, je účinnou látkou také niacinamid, který vyrovnává produkci kožního mazu, zmenšuje póry a zmírňuje podráždění pleti.

 

Sérum na rozšířené póry

Vyrovnávací a sjednocující sérum na rozšířené póry obsahuje koncentrované účinné látky jako je niacinamid (vitamín B3), ale také kyselina mandlová či kyselina glykolová (silná exfoliační AHA kyselina), které podporují exfoliaci a buněčnou výměnu. Pleť je díky tomu hladší, rozšířené póry méně viditelné a textura pleti vyhlazená. Stačí aplikovat pár kapek na obličej a dekolt a po vstřebání nanést krém.

 

Krém na rozšířené póry

Jestliže máte mastnou pleť s rozšířenými póry, hledejte ultralehký pleťový krém, který nebude vaši pokožku zatěžovat a póry ucpávat. Krém na rozšířené póry by měl zároveň obsahovat protizánětlivé složky, jako je jojobový olej, extrakt z granátových jader či olej ze slunečnicových semínek, které zmírňují podráždění a pokožku současně chrání i hydratují.

 

Nejlepší make up na rozšířené póry

Při pořízení make-upu se soustřeďte na produkty s matným efektem, které minimalizují lesk, redukují přebytečnou mastnotu a pomohou zakrýt rozšířené póry, aniž by je ucpávaly. Nejlepší make up na rozšířené póry by měl mít lehkou nekomedogenní texturu, která nezatíží pleť a nezpůsobí vznik nových nedokonalostí.

 

Pleťová maska na černé tečky a rozšířené póry

Dopřejte své pleti hlubší očistu pomocí čistící pleťové masky na rozšířené póry s obsahem kyseliny salicylové a glykolové a niacinamidu. Společně pomáhají uvolnit ucpané póry a zanechávají pokožku jasnější, hladší a zdravější. Účinnou látkou je také koloidní stříbro známé svými antibakteriálními a léčivými účinky. Působí protizánětlivě a urychluje hojení pupínků a nedokonalostí pleti.