Hluboké vrásky

Trápí vás stárnoucí pleť a hluboké vrásky? Vyberte nejlepší krém i sérum na vrásky kolem úst, na čele, okolo očí i na krku.

#ShowMore#

 

Kosmetika pro zralou pleť: Jak na hluboké vrásky?

S přibývajícím věkem začíná pleť povadat, ztrácí svou pevnost, elasticitu a hydrataci, dochází k úbytku kolagenu i narušování lipidové bariéry. Jemné linky se postupně mohou prohlubovat a vznikat hluboké vrásky a rýhy. Nejčastěji se objevují po 40. roce, záleží však na různých faktorech, roli hrají například genetické dispozice, vystavování slunečnímu záření, kouření či stres. Obvykle se vrásky nacházejí kolem očí, úst a na čele.

 

Základ péče: Krém a sérum pro hluboké vrásky

Základem péče o zralou pleť je krém a sérum pro hluboké vrásky. Produkty by měly obsahovat účinné látky, které pomáhají vyhladit vrásky a zlepšit celkový stav pleti. Snižovat vzhled hlubokých vrásek a rýh pomáhá například acyl-glutathion, který chrání a vyplňuje slabou pokožku. Sérum je koncentrovanější a nanáší se před krémem, jenž doplňuje účinky séra.

 

Oční krém na hluboké vrásky

Oblast kolem očí je velmi citlivá, pokožka zde může být až 20krát tenčí než na zbytku obličeje. Je tedy zároveň náchylnější k tvorbě vrásek než u ostatních částí tváře. Vyžaduje si proto extra péči. Nepoužívejte na tyto partie běžný krém, ale vsaďte na oční krém na hluboké vrásky, který by měl být lehký a rychle se vstřebávat. Vliv může mít i špatná korekce zraku, častá práce na blízko, například u počítače, nebo nenošení slunečních brýlí v létě – při tom všem přivíráme oči a vrásky kolem očí prohlubujeme.

 

Hluboké vrásky kolem úst a nosoretní vrásky

Kolem úst se objevují nosoretní vrásky vedoucí od okraje nosu ke koutkům rtů či marionetové vrásky, což jsou rýhy směřující od koutků úst k bradě. Hluboké vrásky kolem úst jsou ovlivněny nejen stárnutím, ale také mimikou obličeje – mluvením, smíchem... Pomoci s jejich vyhlazením mohou přípravky s acyl-glutathionem, nebo také s retinolem, kyselinou hyaluronovou či kolagenem.

 

Jak odstranit hluboké vrásky na čele

Také hluboké vrásky na čele jsou způsobeny mimickým svalovým pohybem. Když zvednete obočí, objevují se na čele varhánky. Hluboká vráska na čele nebo hluboká vráska mezi obočím může být i důsledkem mračení či mhouření. Na vině je často také dehydratace pokožky. Proto při skin care rutině nezapomínejte na dostatečnou hydrataci i obnovu ochranné bariéry pokožky, aby uchovávala vlhkost pleti uvnitř a nepropouštěla ji.

 

Hluboké vrásky na krku a v dekoltu

Během let působí na pokožku i gravitace, která společně se ztrátou kolagenu může způsobovat hluboké vrásky na krku. Krk a dekolt jsou místa, jež bývají mnohdy opomíjena – přitom vyžadují stejnou péči jako obličej. Pro tyto partie existují speciální produkty, které pomáhají vyhlazovat vrásky a povadlou pokožku. Pevnost pokožky zajišťují například peptidy, jejichž lokální aplikace zlepšuje vzhled poškození pokožky způsobené rozpadem kolagenu.