Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová má vysoce hydratační efekt. Vyberte si sérum a krém s touto účinnou složkou, díky níž pleť vypadá hladší, pevnější a mladší.

#ShowMore#

 

Co je kyselina hyaluronová a jaké jsou její účinky

Naše tělo je z více než poloviny tvořeno vodou, proto potřebuje dostatečnou vlhkost bez ohledu na roční období. Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje nejen v pokožce, ale také například v očích nebo kloubech. Díky své jedinečné schopnosti zadržovat vodu má hydratační účinky, ale s přibývajícím věkem se vyčerpává, což má za následek postupnou ztrátu pevnosti a plnosti pokožky, vysychání a vznik vrásek.

 

Jak působí kyselina hyaluronová na pleť

Lokální aplikace kyseliny hyaluronové podporuje přirozenou schopnost pleti udržovat vlhkost. Viditelně ji tím vyhlazuje, zpevňuje a vypíná. Pokožka potom vypadá jemně, pružně a omlazeně zevnitř i zvenčí. Vyhlazená hydratovaná pleť navíc minimalizuje texturu, takže vytváří lepší povrch před aplikací podkladového krému či korektoru a napomáhá tím k větší výdrži make-upu.

 

Kyselina hyaluronová na vrásky

Kosmetické produkty s kyselinou hyaluronovou jsou nejčastěji spojovány se stárnoucí pletí a vráskami. Podle časopisu Journal of the American Academy of Dermatology se kolem padesátky sníží hladina kyseliny hyaluronové v našem těle přibližně o polovinu. To má za následek ochablost a vznik vrásek. Když dokážeme kyselinu hyaluronovou dodat do pokožky lokálně, výsledkem je, že pleť vypadá plnější, hladší a pevnější.

 

Hyaluronové sérum

Séra na obličej obsahují vysoce koncentrované účinné látky, proto pokud chcete dopřát své pleti opravdu důkladnou hydrataci, pleťové sérum s kyselinou hyaluronovou by se mělo stát důležitou součástí každodenní rutiny.

 

Hydratační sérum s kyselinou hyaluronovou

Odborníci doporučují nanášet hydratační sérum s kyselinou hyaluronovou na čistou a vlhkou pleť až dvakrát denně. Pokud sérum nanesete na vlhkou pleť, umožníte kyselině hyaluronové přebytečnou vodu absorbovat a zadržet. Po úplném vstřebání naneste hydratační krém.

 

Nejlepší krém proti vráskám s kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová není vždy stejná – může mít různé molekulární hmotnosti. Čím menší molekula, tím hlouběji proniká do pokožky a dostane se do nižších vrstev zvaných dermis. Větší molekuly naopak zůstávají blíže u povrchu, v takzvané epidermis. Kdo tedy chce hydratovat všechny vrstvy pokožky, měl by vsadit na krém proti vráskám s kyselinou hyaluronovou, který obsahuje různě veliké molekuly této účinné složky.

 

Hydratační krém s kyselinou hyaluronovou pro všechny typy pleti

Protože je kyselina hyaluronová látka, která je tělu vlastní, hodí se pro všechny typy pleti, a to i včetně té mastné nebo aknózní, u níž se často lidé domnívají, že větší hydrataci nepotřebuje. Nadměrné maštění pleti ovšem může souviset s nerovnováhou pH: Mastná pleť bývá příliš kyselá a suchá je naopak pravděpodobně příliš zásaditá. Hydratační krém s kyselinou hyaluronovou, který udržuje v pleti optimální hladinu vlhkosti, ovšem napomáhá k vyrovnání pH pleti a tím zlepšuje její stav, ať už se nachází na jakékoliv straně stupnice.

 

Kyselina hyaluronová: Rty

Hydratační vlastnosti kyseliny hyaluronové pomáhají nejen při péči o pleť, ale také zajišťují vláčné rty. Kyselinu hyaluronovou lze do rtů aplikovat pro vyplňující efekt a zvětšení. Pokud však nejste příznivcem estetických zákroků, můžete rtům dopřát lokální aplikaci za pomoci pečujícího balzámu na rty s kyselinou hyaluronovou.