Retinoidy: Retinol, retinal a další

Retinol je už desítky let účinným bojovníkem proti vráskám a stárnutí pleti. Jeho stabilní formu naleznete v anti-age krémech, sérech a dalších produktech.

#ShowMore#

 

Retinoidy: Co je to retinol a jak působí na pleť

Retinoidy jsou látky odvozené od vitaminu A. Nejčastěji se můžete v kosmetických produktech setkat s retinolem, který se podle Americké dermatologické asociace používá již od počátku 70. let minulého století. Je oblíbený pro svou schopnost zvyšovat produkci kolagenu. Pomáhá tím bojovat proti předčasnému stárnutí, proto bývá obsažen v anti-age produktech.

  • Redukuje jemné linky a vrásky.
  • Minimalizuje nežádoucí zbarvení pleti.
  • Omlazuje a zlepšuje strukturu pokožky i její pružnost.
  • Podporuje exfoliaci, při níž se odstraňují odumřelé kožní buňky na povrchu, které mohou ucpávat póry.

 

Kdy používat retinol

Přípravky s retinolem je vhodné používat při prvních známkách stárnutí pleti. Jelikož vitamin A není fotostabilní, retinoidy se na slunci rozpadají, proto se doporučuje produkty s touto složkou aplikovat na pleť vždy večer. Z tohoto důvodu je naleznete zejména v nočních krémech či sérech. Zatímco vy spíte, vaše pokožka se stává viditelně pevnější, hladší a odpočatější.

 

Vysoce stabilní formy retinolu

Ačkoliv má retinol řadu příznivých účinků a patří k oblíbeným složkám přípravků proti stárnutí, může mít při častém používání nebo v nestabilní formě i nežádoucí efekt, jako je olupování, vysoušení pleti, její napjatost a zarudnutí. Proto zařazujte retinol do večerní rutiny postupně a raději volte stabilní formu vitaminu A. Patří mezi ně:

  • Retinal, který má až 11× rychlejší účinek než retinol. Vyhlazuje pleť, bojuje s vráskami a s předčasným stárnutím pleti.
  • Zapouzdřený retinol zajišťuje řízené uvolňování antioxidantu. Díky tomu zůstává retinol stabilní a chráněný před oxidací, která pokožku oslabuje.
  • Ester retinolu je ultrastabilní derivát retinolu, který zároveň pleť rozjasní.
  • Fytoretinol je přírodní alternativa retinolu, která pomáhá zvyšovat pružnost pokožky.

 

Pleťové sérum s retinolem

Sérum s vysokým obsahem účinných látek stačí nanést na vyčištěný obličej a krk a jemně vmasírovat pohyby směrem nahoru. Pleťové sérum se zapouzdřeným retinolem výrazně redukuje vzhled vrásek a urychluje povrchovou exfoliaci. Díky jedinečnému systému se mikrokapsle při aplikaci na kůži láme a dochází k účinnému a pomalému uvolňování aktivních látek, což pomáhá zachovat tuto nestabilní látku a pleť zklidnit.

 

Nejlepší krém s retinolem

Hledáte-li nejlepší krém s retinolem, poohlédněte se po produktu, který obsahuje jedinečnou směs tří vysoce stabilních forem retinolu: zapouzdřeného retinolu, esteru retinolu a fytoretinolu. Společně poskytují silné účinky retinolu bez podráždění nebo citlivosti pokožky. Výsledkem této kombinace je viditelně pevnější a hladší pleť.

 

Peeling retinol

Jelikož retinol podporuje exfoliaci, můžete jej nalézt také v peelingu, jehož účelem je odstranění odumřelých buněk, zlepšení vzhledu pórů a sjednocení pleti. Díky tomu, že obsahuje peeling retinol, pomáhá také zjemnit vzhled linek a vrásek. Aplikuje se na čistou a suchou pokožku a po 10–15 minutách působení se obličej důkladně omyje a osuší. Stačí jej používat jednou až dvakrát týdně.

 

Olej s retinoidním komplexem

Noční pleťový olej s retinoidním komplexem se aplikuje na závěr večerní rutiny, tedy na vyčištěnou, tonizovanou pleť a krk po nanesení pleťového séra. Například Pestle and Mortar retinol oil obsahuje retinyl retinoát, který stahuje póry, obnovuje elasticitu pleti a reguluje produkci mazu, a retinyl palmitát, jenž odstraňuje odumřelé kožní buňky, zpevňuje a zjemňuje pleť. Protože kombinuje rychle působící a vstřebatelné retinoidy, jsou látky účinné již při nízké koncentraci.

 

Oční krém s retinolem

Příměs vitaminu A pomáhá vyhlazovat také jemné vrásky a linky, které se tvoří na tenké a citlivé kůži v oblasti očí. Oční krém s retinolem obnovuje pružnost a pevnost pleti, pozvedá povadlé oční kontury a rozjasňuje oční okolí.

 

Tělový krém s retinolem

Omladit můžete nejen svou pleť, ale také pokožku těla, a to díky tělovému krému s retinolem, který obsahuje mimořádně účinný derivát vitaminu A. Napomáhá exfoliaci, snižuje nerovnoměrný tón a podporuje pružnost pokožky, zejména na pažích, holeních a dalších oblastech, kde je kůže jemná a náchylná k poškození.

16 položek celkem
Nahoru
Další produkty