Normální a smíšená pleť

Trápí vás mastná T-zóna a suché tváře? Vyberte si z produktů, které vám pomůžou pokožku sjednotit, hydratovat a chránit, aby byla krásná a zdravá.  

#ShowMore#

Smíšená pleť charakteristika: Jak poznat smíšenou pleť

Smíšená pleť je v podstatě kombinací mastné a suché pleti. U smíšené pleti je charakteristická zvýšená tvorba mazu v takzvané T-zóně, tedy oblast čela, nosu a brady, kde se mohou tvořit rozšířené póry, komedony (černé tečky), akné či jiné nedokonalosti, zatímco tváře a ostatní části obličeje zůstávají suché či normální. Mastnější zóny smíšené pleti jsou výsledkem nadměrné produkce kožního mazu. Sušší partie smíšené pleti má na svědomí nedostatek kožního mazu, který může být způsoben nedostatečnou hydratací či poškozenou ochrannou lipidovou vrstvou.

 

Péče o smíšenou pleť: Jak se starat o normální a smíšenou pleť

Starat se o normální a smíšenou pleť může být někdy oříšek, protože produkty pro mastnou pleť mohou nadměrně vysušovat suché části, a naopak kosmetika na suchou pleť nebude účinně působit v místech, kde dochází k nadměrné produkci mazu. Cílem péče o smíšenou pleť je proto pokožku vyrovnat a kontrolovat nadměrné množství mazu v T-zóně, aniž by přitom docházelo k dehydrataci suchých partií obličeje. Důležité je také posílit hydratační bariéru, která pomáhá pleti udržet vlhkost a je klíčem ke zdravé a vyvážené pokožce.

 

Jak čistit smíšenou a normální pleť: Exfoliace, čisticí gel a tonikum na smíšenou pleť

Základem hloubkového čištění je exfoliace, která urychluje buněčnou obnovu a umožňuje odstranit povrchové nečistoty. Exfoliátor pro normální a smíšenou pleť navíc připraví pokožku na další ošetření, aby se účinné látky mohly lépe vstřebat. Současně revitalizuje vzhled pleti.  

Pro každodenní čištění pleti je určen čisticí gel na smíšenou pleť či jemná čisticí emulze pro normální a smíšenou pleť, která obnovuje a udržuje rovnováhu pH pleti a tím vyrovnává zóny. O odstranění odumřelých povrchových buněk a změkčení pokožky se postará například kyselina salicylová.

Dočistit pokožku můžete za pomoci čisticího tonika na smíšenou pleť. Nanáší se pomocí vatového tamponu a neoplachuje se. Účinnými exfoliačními látkami mohou být kyselina salicylová, kyselina glykolová, kyselina mléčná či niacinamid minimalizující rozšířené póry.

 

Hydratační krém na smíšenou pleť

Hydrataci potřebují všechny typy pleti, včetně normální a smíšené. Intenzivní hydrataci zajišťuje kyselina hyaluronová či různé oleje (například avokádový, olivový atd.), zároveň můžete ale díky používání hydratačního krému na smíšenou pleť viditelně posílit pevnost pokožky (např. za pomoci peptidů). Nezapomínejte hydratovat také krk a dekolt.

 

Noční krém a denní krém na smíšenou pleť

Úkolem ranní beauty rutiny je pleť připravit na to, aby byla během celého dne chráněna proti škodlivinám. Večerní rutina pak podporuje noční regeneraci a výživu pokožky. Nezbytnou součástí ranní péče o pokožku je lehký denní krém na smíšenou pleť, který chrání před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí a je ideální jako podklad pod make-up.  

Noční krém na smíšenou pleť bývá hutnější a obsahuje složky, jako je retinol, který viditelně snižuje jemné linky a vrásky, DMAE, která zpevňuje povislou pokožku či rostlinné oleje, které ji intenzivně hydratují, vyhlazují a zjemňují.

 

Make up pro smíšenou pleť

Než použijete make-up, je důležité pokožku sjednotit. Perfektní volbou je pro tento účel podkladová báze pro smíšenou pleť. Lehký primer skryje nedokonalosti, pleť vyhladí a zároveň vytvoří neviditelný film, díky kterému make-up déle vydrží. Ideální je, když produkt pokožku současně i hydratuje a díky obsaženým antioxidantům ochrání před škodlivinami.

 

Anti aging pro normální a smíšenou pleť

Pokud máte zralou pleť, můžete díky pečující kosmetice nejen sjednotit suché a mastné zóny, ale současně bojovat proti jemným linkám a vráskám. Hledáte-li komplexní anti aging pro normální a smíšenou pleť, vsaďte na sadu, která zajistí každodenní rutinu: čištění, exfoliaci i hydrataci za pomoci krému a vyrovnávacího hydratačního oleje.

101 položek celkem
Nahoru
Další produkty