Péče o oči a rty

V okolí očí a na rtech je pokožka citlivá a vyžaduje speciální péči. Vyberte ten pravý oční krém a sérum, vyživující řasenku či pečující balzám na rty.

#ShowMore#

 

Nejlepší oční krém

Říká se, že oči jsou oknem do duše – a také je to místo, kam obvykle při prvním kontaktu směřuje pohled ostatních lidí. Proto péči o oční okolí nepodceňujte. Jedná se o oblast, kterou je nutné dostatečně hydratovat, jelikož je zde pokožka velice tenká a jemná. Základem je aplikace očního séra a očního krému. Vyberte si ten nejlepší oční krém, který pleť nejen hydratuje, ale také redukuje tmavé kruhy, otoky, jemné linky a vrásky kolem očí.

 

Hydratační oční krém

Ztráta vlhkosti je na tenké kůži kolem očí rychle viditelná a má za následek tvorbu vrásek. Hydratační oční krém obsahuje účinné látky, jako je kyselina hyaluronová, bambucké máslo, extrakt z měsíčku, CBD, retinol, ovesný lipid, vitamin C pro projasnění a další. Díky nim je pleť hydratovaná a projasněná. Oční krém nanášejte na vnější koutek oka a pokračujte dále jemným poklepáváním směrem dolů podél očnice. Následně aplikujte po celém očním okolí, včetně oblasti pod obočím.

 

Sérum na oční okolí

Pokud chcete pokožce kolem očí dopřát extra péči, aplikujte před použitím krému také sérum na oční okolí, které obsahuje vysokou koncentraci účinných látek. Pokožku nejen hydratuje a pomáhá redukovat vrásky a hluboké rýhy, ale také ji vyhlazuje a tím podporuje delší výdrž očního make-upu.

 

Sérum na řasy

Nezapomeňte také na krásu svých řas! Sérum na řasy obsahuje účinné látky, jako je biotin či panthenol, které řasy prodlužují a zhušťují, intenzivně je vyživují, zlepšují jejich strukturu a chrání je před vypadáváním. Sérum se aplikuje večer přímo na horní linii odlíčených a suchých řas směrem od vnitřního koutku oka k vnějšímu. Dávejte přitom pozor, aby nedošlo k přímému kontaktu s očima. 

 

Vyživující řasenka

Řasenka může vaše řasy nejen zvýraznit, pozvednout a opticky jim přidat na délce i hustotě, ale zároveň je také vyživit a posílit. Vybírejte proto vyživující řasenku s účinnými látkami, jako je biotin, avokádový olej či tokotrienoly, které pomáhají vytvářet viditelně hustší řasy.

 

Péče o rty: peeling na rty, sérum na rty

Rty patří k další velmi citlivé oblasti obličeje. Zejména v zimě při mrazech, anebo v létě, kdy jsou vystaveny žhnoucím slunečním paprskům, může být tato jemná kůže namáhána a výsledkem jsou pak suché a popraskané rty. Správnou péčí ale můžete zachovat krásu svého úsměvu! Díky peelingu na rty odstraníte odumřelé kožní buňky, aby byla pokožka jemná a hladká. Sérum na rty pak pomáhá rty hydratovat a vyživovat a dodává jim pružnost a plnost.  

 

Pečující balzám na rty

Chránit rty před nepřízní vnějších vlivů pomáhá pravidelná aplikace pečujícího balzámu na rty. Mějte jej vždy po ruce v kabelce a nanášejte dle potřeby během celého dne, aby byla jemná kůže stále chráněná. Kromě ochrany balzám také dlouhodobě hydratuje, vyhlazuje a obnovuje texturu. Výsledkem jsou jemné a vláčné rty a jejich pevný a mladistvý vzhled.

 

Hydratační rtěnka

Rtěnka by měla nejen dodávat rtům požadovanou barvu, ale také o ně pečovat, hydratovat je a zlepšovat pevnost, hebkost i jejich kontury. Hydratační rtěnka obsahující kyselinu hyaluronovou a neuropeptidy při pravidelném používání dodává rtům potřebnou vlhkost. Ideálně volte takovou, která má i minerální širokospektrální sluneční ochranu SPF, díky níž je jemná pokožka rtů chráněna před škodlivým UVA i UVB zářením.