Doplňky stravy pro pleť

Aby byla pokožka krásná, je kromě používání kosmetiky potřeba dodat tělu správné živiny i zevnitř. Jaké doplňky stravy vybrat a co zařadit do jídelníčku?

#ShowMore#

 

Doplňky stravy pro krásnou a zdravou pleť

Prémiové kosmetické přípravky obsahují účinné složky, které přispívají k hydrataci pleti, její výživě a regeneraci. Dermatolog a nutriční specialista Dr. Nicholas Perricone, zakladatel značky Perricone MD, však vysvětluje, že důležité je nejen čím pleť hýčkáme zvenčí, ale také je zapotřebí ji zásobovat správnými živinami. Jeho filozofií je holistický přístup, kdy ke krásné pokožce přispívají 3 důležité faktory: kvalitní kosmetické produkty, protizánětlivá strava a vhodné doplňky stravy.

 

Proč si pořídit výživové doplňky na pleť?

Správné složení jídelníčku je základním pilířem zdraví a to, co jíme, se odráží samozřejmě také na kvalitě pleti. Naservírujte si proto protizánětlivou stravu. Ne vždy však veškeré potřebné živiny dostanete pouze z jídla, proto je ideální kombinovat protizánětlivý jídelníček s výživovými doplňky na pleť, které příznivě ovlivňují zdraví pokožky, ale také vlasů, trávení a celkové imunity.

 

Jak užívat doplňky stravy?

Dříve, než zařadíte do svého jídelníčku jakékoliv doplňky stravy, je dobré konzultovat s lékařem, jestli je pro vás daný produkt vhodný. Zejména pokud užíváte pravidelně nějaké léky, je třeba zjistit, zda nebudou s doplňkem stravy negativně reagovat. Zároveň se vždy řiďte pokyny výrobce uvedenými u příbalového letáku doplňku stravy nebo na jeho obalu.

 

Na co dávat pozor při užívání doplňků stravy

Nepřekročujte doporučenou denní dávku, která může být závislá i na věku, hmotnosti či dokonce pohlaví. Dodržujte také doporučený způsob skladování a neužívejte přípravek po exspiraci. Obvykle se doporučuje užívat výživové doplňky s jídlem během dne a neužívat je s ranní kávou nebo čajem, jelikož kofein může narušit vstřebávání živin. Mezi užíváním doplňku a vypitím nápoje s kofeinem počkejte alespoň hodinu.

 

Doplněk stravy Perricone MD Super Berry with Acai plný antioxidantů

V těle mohou následkem nadměrného vystavení UV záření, znečištěnému životnímu prostředí, kouření či nezdravého jídelníčku vznikat toxické volné radikály, které vyvolávají takzvaný oxidační stres vedoucí k různým nemocem i předčasnému stárnutí. Ochranou před těmito volnými radikály jsou antioxidanty, jejichž vysoký obsah naleznete v různých potravinách. Perricone MD Super Berry with Acai obsahuje silnou dávku antioxidantů díky koncentrované směsi extraktů z acai berry a dalších deset ovocných superplodů, jako je například malina, brusinka, třešeň, ostružina, borůvka, bezinka, granátové jablko a goji.

 

Jídelníček pro krásnou a mladistvou pleť: Strava pro mastnou pleť i proti akné

Abyste minimalizovali viditelné známky stárnutí a snížili záněty, naservírujte si na talíř protizánětlivou stravu. Vybírejte si libové maso, sacharidy s nízkým glykemickým indexem a namísto rafinovaných, průmyslově zpracovaných potravin, si raději dopřejte dostatek ovoce a zeleniny. Držte také na uzdě hladinu cukru v krvi, protože při zvýšení hladiny cukru a inzulínu v krvi dochází k zánětu na buněčné úrovni. Následkem je nízká hladina energie, zvýšená náchylnost k nemocem a také zrychlení procesu stárnutí.

 

Jaké konkrétní potraviny zařadit do jídelníčku pro krásnou pleť?

Vhodný je například divoký losos, ovesné vločky, luštěniny, klíčky, bobulové ovoce, čerstvá zelenina, strava bohatá na probiotika (kysané zelí, kefír, kimchi) a „zdravé tuky“, jež najdete třeba v avokádu, oříšcích či olivovém oleji. Naopak se vyhněte slazeným nápojům a sladkostem s rafinovaným cukrem, bílému pečivu, smaženým pokrmům či polotovarům. Vždy však zároveň zohledněte svůj zdravotní stav a ideálně konzultujte jídelníček s nutričním specialistou či lékařem.

 

 

1 položek celkem