Produkty s SPF Perricone MD

Chraňte svou tvář proti škodlivému UVA a UVB záření za pomoci denního pleťového krému s SPF, který současně pokožku hydratuje a pečuje o ni.

#ShowMore#

 

Jak funguje opalovací krém

Opalovací krém funguje buď na chemické nebo na fyzikální bázi. Přípravky s chemickou ochranou obsahují látky (např. avobenzon, oxybenzon, oktinoxát), jež se po aplikaci absorbují do svrchní vrstvy pokožky a pohlcují sluneční UVA a UVB záření. Fyzikální (minerální) ochranu zajišťují rozemleté minerály (oxid zinečnatý, oxid titaničitý). Vytvoří na kůži film, který jako zrcadlo odráží UV paprsky.

 

Jak vybrat opalovací krém

Opalovací krém vybírejte nejen podle toho, jaký jste fototyp a v jakých zeměpisných šířkách se budete pohybovat, ale také vezměte v úvahu typ své pleti.

  • Fototyp se obvykle označuje římskými čísly a uvádí se od I do IV (někdy až VI), přičemž I je nejsvětlejší pleť s pihami, u níž hrozí nejvyšší riziko spálení a vyžaduje vysoký ochranný faktor, naopak fototyp IV je tmavá pokožka s černými vlasy a tmavýma očima a stačí jí nižší faktor.
  • Vysoký stupeň UV ochrany (opalovací krém s SPF 50) volte zejména do vysokohorských oblastí a k moři.
  • Jestliže hledáte ideální ochranu obličeje, místo univerzálního opalovacího krému vsaďte na denní pleťový krém s SPF, který zároveň respektuje potřeby typu vaší pleti.

 

Minerální opalovací krém na obličej

Opalovací krémy s minerálním filtrem si získávají stále větší oblibu, protože jsou méně dráždivé k pokožce, tudíž jsou vhodnější pro citlivou pleť. Působí okamžitě (neplatí tak dřívější pravidlo, že je třeba aplikovat opalovací krém nejméně 20 minut před sluněním) a jsou šetrné k životnímu prostředí. Navíc minerální ochrana se stále zdokonaluje, proto moderní minerální opalovací krémy nezanechávají bílý povlak. Vysoce účinnou kombinaci minerálního UV filtru, zinku a oxidu titaničitého má například pleťový krém Omorovicza Mineral UV Shield SPF 30.

 

Opalovací krém na obličej: Denní pleťový krém s SPF

Obličej je třeba chránit nejen ve slunných letních měsících, ale celoročně, jelikož UVA paprsky, způsobující předčasné stárnutí pleti, pronikají i skrze mraky nebo dokonce sklo. Proto je vhodné používat denní pleťový krém s SPF, který se stane každodenní součástí ranní pleťové rutiny.

 

Opalovací krém na obličej proti pigmentovým skvrnám

Opalovací krém slouží nejen jako ochrana před spálením pokožky, ale také chrání pleť před vznikem pigmentových skvrn, jež vznikají působením slunečního záření. Účinnou složkou, která bojuje proti hyperpigmentaci, je například vitamin C nebo jeho méně abrazivní a vysoce stabilní forma ester vitaminu C, který naleznete například v hydratačním a rozjasňujícím krému Perricone MD Vitamin C Ester Photo-Brightening Moisturizer Broad Spectrum SPF 30.

 

Hydratační krém s SPF

V létě potřebuje pleť vysokou dávku hydratace, protože nejen slunce, ale i koupání v chlorované vodě v bazénu nebo slané vodě v moři ji mohou nadměrně vysušovat. Ideální je proto hydratační krém s SPF, který pokožku chrání před UV zářením a současně ji i hydratuje. Například Ochranný krém se švestkovým olejem Le Prunier s SPF 31 obsahuje hydratační extrakt Zonaria Tournefortii, který hloubkově hydratuje a napomáhá předcházet vzniku vrásek. Komplex Plum Superfruit Complex® je navíc bohatý na antioxidanty. Krém tak chrání pleť před znečištěním, modrým světlem a poškozením UV zářením a zároveň ji ochraňuje před volnými radikály poškozujícími DNA.

 

Tónovaný pleťový denní krém SPF 30

Pro běžné každodenní používání postačuje pleťový denní krém s SPF 30, který lze používat po aplikaci séra buď samostatně nebo jako podkladový krém. Díky tónování dodáte pokožce lehký opálený odstín – nemusíte se tedy bát nevzhledného bílého povlaku, který zanechávají některé klasické opalovací krémy. Tónovaný hydratační a zpevňující krém na obličej Perricone MD High Potency Face Finishing & Firming Moisturizer Tint SPF 30 navíc hydratuje, minimalizuje výskyt vrásek, projasňuje, zklidňuje a protože je obohacený o antioxidanty, chrání pokožku nejen před UV zářením, ale také před každodenními stresovými vlivy z vnějšího prostředí.